Ana Sayfa / At Yarışı Haberleri / Efsane Aygır Royal Abjar Kalp Krizi Geçirdi

Efsane Aygır Royal Abjar Kalp Krizi Geçirdi

Türk yetiştiriciliğine uzun yıllardır önemli safkanlar veren başarılı aygır Royal Abjar, 4 Aralık 2016 tarihinde Karacabey Pansiyon Hara’da geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetmiştir.

1991 doğumlu aygır yarış yaşamına 1994 yılında başladı. Royal Abjar 2 yaşlılığında start almadı. 3 yaşında 7 kez, 4 ve 5 yaşlarında ise 2 kez olmak üzere toplam 11 kez start almıştır. Bu startlarında 6 birincilik, 2 ikincilik, 1 de üçüncülük elde eden Royal Abjar, Mehl Muelhens Rennen (G2), German 2000 Guıneas (G2) ve Oettingen Rennen (G3) koşuları galibidir.

1997 yılında İrlanda’da aygırlık hayatına başlayan Royal Abjar, Türkiye Jokey Kulübü tarafından satın alınarak 2001 yılından itibaren yetiştiricilerimizin hizmetine sunulmuştur.

Ülkemizde üst düzey bir hara performansı bulunan Royal Abjar’ın en başarılı temsilcileri arasında FAIRSON, NİHALİM, HARPUTLU GAGKOŞ, ROYAL VICTORY, ELIXIR, OCEAN BLUE, ALAYEL, ÇARÇIRA, FRENKLİ RÜZGARI, OĞLUM EMRE, STROMBOLI, MAMMA MIA, LEVENTCAN ve MY LIFE sayılabilir.

Royal Abjar, bazı sağlık sorunlarından dolayı 2014 yılından bu yana aşım yapamamaktaydı. Başarılı aygır, kısrak babası olarak da yetiştiriciliğimize önemli katkılarda bulunmuştur.

Sizden gelen yorumlar ve tahminler

avatar
1000

Yazar: admin

At yarışlarında 20 yılı aşan tecrübe ile altılı tahminlerim her gün sizlerle. Canlı sonuçlar, günlük bülten ve canlı yayın linkleri ile tahminlerimizi mobil uygulamalarımızdan takip edin.