Efsane Aygır Royal Abjar Kalp Krizi Geçirdi

Türk yetiştiriciliğine uzun yıllardır önemli safkanlar veren başarılı aygır Royal Abjar, 4 Aralık 2016 tarihinde Karacabey Pansiyon Hara’da geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetmiştir.

1991 doğumlu aygır yarış yaşamına 1994 yılında başladı. Royal Abjar 2 yaşlılığında start almadı. 3 yaşında 7 kez, 4 ve 5 yaşlarında ise 2 kez olmak üzere toplam 11 kez start almıştır. Bu startlarında 6 birincilik, 2 ikincilik, 1 de üçüncülük elde eden Royal Abjar, Mehl Muelhens Rennen (G2), German 2000 Guıneas (G2) ve Oettingen Rennen (G3) koşuları galibidir.

1997 yılında İrlanda’da aygırlık hayatına başlayan Royal Abjar, Türkiye Jokey Kulübü tarafından satın alınarak 2001 yılından itibaren yetiştiricilerimizin hizmetine sunulmuştur.

Ülkemizde üst düzey bir hara performansı bulunan Royal Abjar’ın en başarılı temsilcileri arasında FAIRSON, NİHALİM, HARPUTLU GAGKOŞ, ROYAL VICTORY, ELIXIR, OCEAN BLUE, ALAYEL, ÇARÇIRA, FRENKLİ RÜZGARI, OĞLUM EMRE, STROMBOLI, MAMMA MIA, LEVENTCAN ve MY LIFE sayılabilir.

Royal Abjar, bazı sağlık sorunlarından dolayı 2014 yılından bu yana aşım yapamamaktaydı. Başarılı aygır, kısrak babası olarak da yetiştiriciliğimize önemli katkılarda bulunmuştur.

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.