Ana Sayfa / At Yarışı Haberleri / EDINBURGH Şevket Belgin Koşusu’nu kazandı

EDINBURGH Şevket Belgin Koşusu’nu kazandı

19 Ekim Çarşamba gecesi, İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda düzenlenen ve gecenin en önemli koşusu olma özelliğine sahip, 2001 yılında kaybettiğimiz merhum Asli Üyemiz Şevket Belgin adına düzenlenen koşuyu (KV-7/D), Sultan Sökmen'in EDINBURGH (Pressing - Muwajaha / Night Shift) isimli tayı, jokeyi Gökhan Kocakaya ile beyaz bayrak ayna yaparak kazanmayı başardı.

2 yaşlı dişi İngiliz taylarının mücadele ettiği koşuyu kazanan EDINBURGH'un ardında ikinciliği, ÇIĞ (Lion Heart - Düden / Sri Pekan) elde ederken, EXOTIC PRINCESS (Native Khan - Sentee / Montjeu) üçüncü, BLANEGIRL (Victory Gallop - Siyah Beyaz / Distant Relative) ise dördüncü oldu.

56.500 TL birincilik ikramiyeli koşuda kazanan EDINBURGH için bitiriş derecesi 1.25.33 olarak kayıtlara geçerken, farklar 2,5 Boy - 1 Boy - 1 Boy şeklinde sonuçlandı.

Start almış olduğu ilk iki koşuyu kazanarak, yarış kariyerine parlak bir başlangıç yapan EDINBURGH, ardından start almış olduğu Nurullah Tolon Koşusu'nu (KV-7) dördüncü olarak tamamlamıştı.

ŞEVKET BELGİN

1910 yılında İstanbul’da doğan Şevket Belgin, 1930 yılında İstanbul Ticaret Mektebini bitirmiştir. İstanbul Elektrik İdaresi’nde 1944 yılına kadar çalışmış, daha sonraki yıllar da iş hayatına sanayici olarak devam etmiştir. Sporcu ve yönetici olarak Türk sporuna da uzun yıllar hizmet veren Belgin, 1977 yılında Türkiye Jokey Kulübü’ne Asli Üye seçilmiş ve sahalarımızda at koşturmuştur.

2001 yılında kaybettiğimiz Şevket Belgin’i, anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.

TJK

Tahmin ve yorumlar tamamen amatör bir anlayışla paylaşılmaktadır.

Sizden gelen yorumlar ve tahminler

avatar
4000

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.