Çaldıran Koşusu 23 Ekim 2016 Pazar Günü Koşuluyor

“Yılın En İyi 2 Yaşlı Tayı” Pazar günü belli oluyor

2 Yaşlı İngiliz taylarının sezon içerisindeki en önemli sınavı olan ve bu yıl 79’uncusu gerçekleştirilecek Çaldıran Koşusu Kupası (G1), 23 Ekim Pazar günü saat 15.30’da sahibini buluyor.

Aynı gün, Kulübümüz eski Başkanlarından Hazım Rıza Gözlükçü’yü, adına düzenlenecek koşu vesilesiyle bir kez daha saygı ve rahmetle anacağız.

Şampiyon WANETA Çaldıran Koşusu’nda

İngiliz atlarının İstanbul yarış sezonundaki son G1 mücadelesi olan çim pistteki 1600 metre mesafeli Çaldıran Koşusu’nda, 12 safkan birincilik için yarışacak. Sonucu merakla beklenen bu önemli koşuda birinciliğe uzanacak safkan sahibine 500.000 TL ikramiye kazandıracak.

Geçen yılki koşuyu, Ahmet Güzelocak’ın sahibi olduğu, 2016 Gazi Koşusu Şampiyonu GRAYSTORM jokey Ahmet Çelik idaresinde kazandı

2015 Çaldıran Koşusu’nu izlemek için tıklayınız

1937 yılından beri düzenlenmekte olan Çaldıran Koşusu’nda, geçtiğimiz ay gerçekleştirilen Uluslararası Yarış Festivali’nde katıldığı G3 Uluslararası Trakya Koşusu’nda rakiplerini geride bırakarak gururumuz olan, Murat Kadaifçioğlu’nun sahibi olduğu Şampiyon WANETA da start alacak.

Duygu Fatura’ya ait Copperfield ile El Asesino ve Kemal Kurt’un Gina Montana ve Petit Kurt isimli safkanların eküri olarak yarışacağı bu önemli koşuda start alacak diğer safkanlar şöyledir; İlhami Gültepe’nin Ak Diamond, K. Levent Kitapçı’nın Finesse, V. İbrahim Aracı’nın Gazibora Khan, Yaman Zingal’ın Here To Fly, Bülent Doğan’ın Oğlum Beratım, Oğuz Yalçın’ın Piano Sonata ile Faruk Tınaz’a ait Shamwari.

İlk kazanan Romance oldu

1937 yılından bu yana, senenin kudret ve kabiliyetlerini ispat etmiş en iyi 2 yaşlı safkanlarını bir araya getirmekte olan koşuyu, Kulübümüz Kurucu Üyelerinden Prens Halim Sait Türkhan’ın Romance isimli tayı, ilk kazanan safkan olmuştur.

En hızlısı Barbar

Koşunun rekor derecesi ise; 1989 yılı Çaldıran Koşusu’nda gerçekleşmiş olup, (1.35.44) ile Barbar’a aittir.

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.