Loading...
Ana Sayfa / At Yarışı Haberleri / Bursa Osmangazi Hipodromu Yenilendi

Bursa Osmangazi Hipodromu Yenilendi

Nisan’da kış yarış sezonunun kapanmasıyla birlikte bakıma alınan ve tüm pistleri yenilenen Bursa Osmangazi Hipodromu'nda 2016 sezonu 14 Kasım Pazartesi günü açıldı. Bursa Osmangazi Hipodromu’nda; Sonbahar yarış sezonunda 14 yarış gününde 85 koşunun yapılması planlandı. Bunların 47’sinde safkan İngiliz atları, 38 koşuda ise safkan Arap atları start alacak.

Bursa Sonbahar Yarış Sezonu’nda yarışlar Pazartesi ve Cuma olmak üzere haftada 2 gün gerçekleştirilecek. Bursa’da 2016 yılının son koşusu 30 Aralık Cuma günü yapılacak.

Bursa Osmangazi Hipodromu yenilendi;

Yenileme çalışmaları kapsamında pistler, tribünler, pansiyonlar, at gezinti yolları ve ahır bloklarının yanı sıra hipodromun altyapısında da önemli değişiklikler yapıldı. Hipodromların yaşayan ve herkesin vakit geçirebileceği yerler olduğu bilinciyle hareket eden Kulübümüz, Bursa Osmangazi Hipodromu’nun yenilenme çalışmaları boyunca 7’den 70’e herkesin keyifle zaman geçirebileceği alanlar da oluşturdu. Yenilenen hipodromun arazisinde bulunan parka, herkesin kullanımına açık spor, fitness ve piknik alanları, koşu parkurları, oyun parkı ve atölye binası yapıldı.
bursa-hipodromu-2

Birçok bölümü genişletilen Bursa Osmangazi Hipodromu’na 864 m2’lik yeni jokey binası inşa edildi. Alt yapı çalışmaları kapsamında toplam 97.100 m2’lik alana drenaj sistemi ile alt yapı borulama ve su sistemlerine ait çalışmalar gerçekleştirildi. Ayrıca pansiyonlar bölgesi ile padok arasındaki at yürüme yollarına kum dolgu serimi oluşturuldu. Alt yapısı tamamen yenilenen ve kısmi bölümleri genişletilen çim piste, vejetasyon tabası serimi ve kot düzenlemeleri yapıldı.

bursa-hipodromu-3

Kulübümüz tarafından ilki Veliefendi, ikincisi Diyarbakır Hipodromu’nda kurulan ve engelli çocukların tedavisi için bir alternatif olan At’la Terapi Merkezi’nin üçüncüsü de Bursa Osmangazi Hipodromu içerisinde inşa edildi. At’la Terapi Merkezi’nde özel olarak yetiştirilen atlar ve profesyonel eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilen terapatik binişlerle engelli çocukların tedavilerinde ilerleme kaydedilmesi amaçlanıyor.

Loading...
Tahmin ve yorumlar tamamen amatör bir anlayışla paylaşılmaktadır.
Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
Loading...

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.