Ana Sayfa / At Yarışı Haberleri / Atıf Esenbel Koşusu’nu CHERI CHERI LADY kazandı

Atıf Esenbel Koşusu’nu CHERI CHERI LADY kazandı

30 Ekim Pazar gününün, İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleştirilen en önemli koşusu olma özelliğine sahip Atıf Esenbel Koşusu’nu (Açık – A3/26) Kazım Yararel’in CHERI CHERI LADY (Luxor - Uni Baby / Flying Spur) isimli kısrağı, jokeyi Sadettin Boyraz ile beyaz bayrak ayna yaparak kazanmayı başardı.

Koşunun videosu için tıklayınız...

113.000 TL birincilik ikramiyeli Atıf Esenbel Koşusu’nda 2+ yaşlı 10 İngiliz atı start aldı. Kazanan CHERI CHERI LADY ardında ikinciliği elde eden isim, Selim Kaya idaresindeki DAYIM BENIM (Lion Heart – St Clair Ridge / Indian Ridge) olurken, sonlardaki güçlü atakları ile, SİNCLAR (Okawango - Sigar / Always A Classic) Halis Karataş ile üçüncü, geçtiğimiz yılki Atıf Esenbel Koşusu galibi GOLDEN TOWER (Kaneko - Dünya Güzeli / So Factual) Özcan Yıldırım idaresinde tabelayı tamamlayan safkan oldu.

Çim pistte 1400 metre mesafede kazanan CHERI CHERI LADY için koşunun bitiriş derecesi 1.22.50 olurken, farklar 1/2 Boy - 1 Boy - 1/2 Boy şeklinde sonuçlandı.

Start aldığı 24. koşudan 9. birinciliğini çıkarmayı başaran doru kısrak CHERI CHERI LADY, 12 Ekim tarihinde Prens Halim Sait Türkhan Koşusu (A3), 18 Ağustos tarihinde Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda katıldığı Esenboğa Koşusu (KV-8) ve 18 Haziran 2015 tarihinde aynı Hipodrom'da katıldığı Calaboose Koşusu'nu (KV-7) kazanmayı başarmıştı.

ATIF ESENBEL

Atatürk ve İsmet İnönü’nün yaverliğini yapmış olan Atıf Esenbel, Yarış Islah Encümeni Başkanı olarak atçılığımızın ilk devrelerinde önemli görevlerde bulunmuştur. 1928 yılında Primerol isimli safkanı ile Gazi Koşusu’nu kazanan Atıf Esenbel’i anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.

TJK

Tahmin ve yorumlar tamamen amatör bir anlayışla paylaşılmaktadır.

Sizden gelen yorumlar ve tahminler

avatar
4000

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.