at yarisi haberleri

AT YARIŞI YAZARLARI DERNEĞİ ÜYELERİ 2015 YILININ EN İYİLERİNİ BELİRLEDİ

At Yarışı Yazarları Derneği Üyeleri 2015 Yılının en başarılı isimlerini belirledi. Dernek üyelerinin 7 ayrı kategoride yaptıkları tercihlerle belirlenen “Yılın Enleri” anketinde bu sene, Yılın İngiliz Atı, Yılın Arap Atı, Yılın Jokeyi, Yılın Aprantisi, Yılın At Sahibi, Yılın Yetiştiricisi ve Yılın Menajer /Antrenörü dalları arasında kıyasıya bir mücadele yaşandı.

Geleneksel olarak yapılan anket neticesinde; Dernek üyeleri 2015 Yılının en başarılı İngiliz Atı olarak Perfect Warrior’ı seçerlerken, Yılın en başarılı Arap atı ödülünün sahibi ise Cankardeşler oldu.

Yılın Jokeyi kategorisinde ipi göğüsleyen Selim Kaya olurken, 2015 yılının en başarılı Aprantisi ise Furkan Yüksel seçildi.

Ciddi bir rekabete sahne olan Yılın At Sahibi ödülü bu yıl Deniz Kurtel’in oldu. Serdar Kemal Özçolak ise yılın en başarılı yetiştiricisi ödülüne layık görüldü. 2015’nin en başarılı Menajer/Antrenörü At Yarışı Yazarları Derneği üyeleri tarafından Engin Bekiroğulları olarak belirlendi.

Yarış Yazarları ve Yarış severler tarafından ödüle layık görülen başarılı isimlere ödülleri, 12 Mayıs Perşembe günü Polis Eğitim ve Kongre Merkezi’nde (PEKOM) düzenlenecek olan bir gecede verilecek.

Ödül törenine, sektör temsilcilerinin yanı sıra sanat, siyaset ve spor dünyasından pek çok kişi davet edilirken, at yarışlarının olmazsa olmazlarından olan yarışseverler adına da kontenjan ayrılacak.

AT YARIŞI YAZARLARI DERNEĞİ MİSYONUNU

At Yarışı Yazarları Derneği olarak misyonumuz; parçası olduğumuz Türk yarışçılığının gelişimine katkıda bulunmaktır. Gazete, dergi, radyo, televizyon ve internet mecralarında faaliyet gösteren üyelerimizin amaçları, Türkiye’de yıllık 1 ila 2 milyar doları bulan endüstrinin halka açılan yüzü olmaktır. Gerek tahminlerle, gerekse yarışçılık/yetiştiricilik alanlarındaki haberleri kamuoyuna yansıtarak Türk atçılığının kitlelerle buluşmasını temin eden at yarışı yazarları, yarışsever ile sektör arasında en büyük köprüdür.

Bu kapsamda atçılık/yarışçılık/yetiştiricilik alanlarında her faaliyet doğal olarak dernek üyesi yarış yazarlarının ilgi, merak ve haber konusudur. Basın meslek ilkelerine bağlı kalmayı kendisine prensip edinen at yarışı yazarları, dernekleri vasıtasıyla atçılık dünyasının diğer unsurlarıyla karşılıklı iyi niyet çerçevesinde ilişki kurar.

At yarışı yazarları derneği TJK basın tahmin yarışması düzenler ve günlük olarak puantajları yayınlar.

Dernek sayfasına ve habere bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.