92. Gazi Koşusunu Ahmet Çelik ile Hep Beraber Kazandı

Gazi Mustafa Kemal anısına her yıl düzenlenen Gazi Koşusunu, bu sene VEYSEL KAHRAMAN’ın sahibi olduğu Hep Beraber (Scream To Scream – Venezuella / Sports Hero) jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

Ahmet Çelik, 4 sene üst üste Gazi Koşusunu kazanan jokey olarak tarihe geçti.

Fedai Kahraman’ın yetiştirdiği, Veysel Kahraman’ın sahibi olduğu ve Mehmet Yalçın’ın antrenesindeki HEP BERABER, yarış hayatına 2 Kasım 2017 tarihinde Ankara’da katıldığı Şartlı 1 koşuda ahırdaşı Headman’in ardında ikinci olarak başladı. İkinci startında çim pistte Maiden’a kolay veda eden tay akabinde kum piste çıktı ve Şartlı 4 koşuda bir galibiyet daha elde etti. Kış yarış sezonunu Adana’da geçiren ve 1500 metre kum pistte katıldığı 2 (A3) koşuda kendisine tabelanın son sıralarında yer bulan Hep Beraber, İlkbahar-Yaz sezonunda çim piste tekrar 27 Nisan günü Cihangir Koşusu (KV-8) için çıktı.

Bu koşuda düzlüğe yaklaşılırken aldığı liderliği fotoya kadar korumayı başaran 3 yaşındaki doru erkek tay, daha sonra sezonun ilk klasik yarışı olan G1 Erkek Tay Deneme’de ise bu kez startla birlikte liderliği alıp koşunun bitimine kadar liderliğini korudu ve 1.33.05’lik derecesiyle tarihin en iyi 1600 metre çim pist rekorunun da yeni sahibi oldu. Hep Beraber, Erkek Tay Deneme zaferinin ardından Sait Akson Koşusu’nda (G2) start aldı ve Mister Görkem ile Rhythm Divine’ın ardında üçüncü oldu.

Başarılı jokeyimizi ve atın ilgililerini tebrik ederiz.

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.