at yarışı haberleri

56. TBMM Kupası Cumartesi Günü Koşulacak

Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda, 5 Mayıs 2018 Cumartesi günü 14 safkan Arap atı, 56.’sı düzenlenecek ve aynı zamanda yılın ilk (G1) mücadelesi olacak Türkiye Büyük Millet Meclisi Koşusu’nda mücadele edecekler. Bu büyük kupanın sahibi saat 16.30’da başlayacak koşunun ardından belli olacak.

4+ yaşlı 14 safkan Arap atı 1600 metre çim pistte birincilik için mücadele edecek. Arap atlarının bu önemli koşusunda (Açık – G1/DHÖ/TR) birincilik ikramiyesi 825.000 TL olarak belirlendi.

2016 ve 2017 yılı Türkiye Büyük Millet Meclisi Koşusu galibi CANKARDEŞLER başta olmak üzere, son kez 23 Nisan Koşusu’nu kazanmayı başaran ABUŞ, Ankara’daki son iki startını kazanan DENİZİM, (KV-8) Türk Veteriner Hekimler Birliği Koşusu galibi ERKMEN, (G1) Veliefendi Koşusu galibi SEMEND, (G3) 23 Nisan Koşusu galibi TRAKYA ATEŞİ, (G2) Dumlupınar Koşusu galibi UÇARER,(G3) İstanbul Vali Koşusu galibi ALTINCI HİS, (A2) Yıldız Sarayı Koşusu galibi BATMAN ASLANI, Son kez İzmir’de (A3) Çakabey Koşusu’nu kazanmayı başaran SAADIN GÜCÜ, (KV-18) Cevdet Karataş Serbest Handikapı Koşusu galibi BUDUNALP, (KV-8) Karşıyaka Beld. Başkanlığı Koşusu galibi SERDÜMEN, (G1) Hatay Koşusu galibi TALİPHAN ve İstanbul’da katıldığı (G2) Mohaç Koşusu’nu kazanarak bu koşuya katılan YELTAY; bu yarışta start alacak olan isimler.

Triple Crown’ın ilk ayağı

Türkiye Büyük Millet Meclisi Koşusu, safkan Arap atlarının Triple Crown (Üçlü Taç) yapabilmeleri için kazanması gereken koşulardan ilkini oluşturuyor. Bu koşuyu kazanan safkan 22 Temmuz günü Niğbolu Koşusu ve 16 Eylül günü koşulacak Veliefendi Koşusu’nu da kazanması durumunda, hem Triple Crown yapmış olacak, hem de özel ödül olarak belirlenen ikramiyeyi de sahibine kazandırmış olacak. 56. Türkiye Büyük Millet Meclisi Koşusu’na 4 yaşlı olarak katılacak olan BUDUNALP, SERDÜMEN, TALİPHAN ve YELTAY Triple Crown yapabilme şansı olan adaylar olarak mücadelede boy gösterecek.

 

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Volkan Erdoğan

Dirilan gıbı sampıyon bır at neden buyarısta yok

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x