copperfield

22 Eylül 2018 Sürat Koşusu’nda kazanan COPPERFIELD

2 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarının müthiş heyecana sahne olan sürat koşusunda kazanan Copperfield oldu.

22 Eylül Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda yapıldı. Bu yıl 6. kez düzenlenen yarış, Ankara Koşusu ile birlikte günün merakla beklenen mücadelelerindendi.

Duygu Fatura’nın sahibi olduğu, S. Selman Taşbek yetiştirmesi ve Selçuk Taşbek’in antrenesindeki COPPERFIELD (Three Valleys – Shall We Dance / Unaccounted For) jokeyi Gökhan Kocakaya’yla bu önemli mücadeleden zaferle ayrılmayı başardı. Beyaz bayrak ayna yapan al erkek safkan Bursa’daki son startında Yunus Emre Koşusu’nu (G3) kazanma başarısı göstermişti.

Çim pistte 1000 metre mesafe üzerinden koşulan koşunun ikincisi Ahmet Çelik idaresindeki BODYGUARD HERO (Lonhro – Your Flame In Me / Boundary) olurken, SERSERİ (Bushranger – Aurora Lights / Fantastic Light) Ayhan Kurşun ile üçüncü, WINCHESTER (Perfect Storm – Celtic Dream / Celtic Swing) da jokeyi Uğur Polat’la dördüncü oldu ve tabela bu şekilde tamamlandı.

Tam 400.000 TL birincilik ikramiyesi verilen bu koşuda kazanan 4 yaşındaki safkan için bitiriş derecesi 0.56.86 oldu, farklar ise 2 Boy – 1 Boy – 1/2 Boy şeklinde sonuçlandı.

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.