Ana Sayfa / At Yarışı Haberleri / 2018 Yılı Yıldırım Bayezid Koşusunu COOGER Kazandı
cooger good curry at yarisi

2018 Yılı Yıldırım Bayezid Koşusunu COOGER Kazandı

Kum pistin Türk yarışçılık tarihine damga vurmayı başarmış birbirinden başarılı safkanlarının start aldığı ve keyifli bir mücadeleye sahne olan 2018 yılı Yıldırım Bayezid Koşusu'nu (Açık - G1) COOGER (Victory Gallop - Caminando / Mountain Cat) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Eray Hazar'ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu 5 yaşındaki doru erkek safkan COOGER, Ahmet Özgen tarafından antrene edilmektedir.

Yarış kariyerinin 23. koşusu'na çıkan ve 8. kez birincilik elde eden COOGER, Yıldırım Bayezid Koşusu galibiyeti ile yarış yaşamının en önemli koşu galibiyetine ulaştı.

COOGER ayrıca, Ertuğrul Gazi Koşusu (G3), Ceyhan Koşusu (A3) ve Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Koşusu (KV-8) galibidir.

Tabela

Kum pistte 2200 metre mesafede gerçekleşen, Ankara yarış sezonunun kum pistte düzenlenen bu önemli koşusunda, kazanan COOGER isimli safkan ardında ikinciliği, en az kazanan safkan kadar başarılı bir performans ortaya koyan Halis Karataş idaresindeki GOOD CURRY (Sharp Humor - Laud / Honour And Glory) elde ederken, bu iki safkanın uzak farkla gerisinde yer alan, bir başka klas safkan HOT CHOCOLATE (Victory Gallop - Undercover Soldier / Lost Soldier) üçüncü, Ahmet Çelik ile sezonun bu önemli randevusunda boy gösteren REBEL YELL (Dai Jin - Shaw Avenue / West By West) ise tabelanın son basamağına asılan safkan oldu.

400.000 TL birincilik ikramiyeli mücadelede kazanan COOGER için bitiriş derecesi 2.22.97 olurken, farklar Burun - Uzak - 2 Boy şeklinde sonuçlandı.

Tahmin ve yorumlar tamamen amatör bir anlayışla paylaşılmaktadır.

Sizden gelen yorumlar ve tahminler

avatar
4000

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.