at yarisi haberleri

2016 Yılı Orhan Meker ve Ergin Talay koşularının kayıtları belli oldu

İstanbul Veliefendi Hipodromu, 13 Nisan Çarşamba günü sezonun ilk çim yarışlarının yapılacağı programa ev sahipliği yapacak. Yarışseverler KV-18 Orhan Meker (Serbest Handikap) ve KV-8 Ergin Talay Koşuları için bu yıl ilk kez Veliefendi’nin çim pistinde start alacak safkanların birincilik mücadelelerini keyifle izleyecekler.

Orhan Meker adına düzenlenecek koşuya 15 ve Ergin Talay Koşusu’na ise11 safkanın kaydı yapıldı. Bu önemli yarış gününde gerçekleştirilecek koşulara ait jokey deklareleri 11 Nisan Pazartesi sabahı yapılacaktır.

horse-racing

ORHAN MEKER KOŞUSU (KV – 18)

Atçı ve yetiştiricilerimiz için önemli bir yere sahip olan, 3 yaşlı safkan İngiliz taylarının bir önceki yıl göstermiş oldukları performanslarının Handikaperler tarafından değerlendirilerek kilolandırılan safkanların katılacağı koşu çim pistte 1400 metre mesafeli olarak koşulacak. Koşuyu kazanacak safkanın sahibine 81.000 TL ikramiye kazandıracağı, Yarış tarihimizin değerli teknik adamı ve ünlü handikaper Orhan Meker adına düzenlenenkoşuya; SİNCLAR, SON OF A LEGEND, IMPULSIVE, YILMAZHAN,YAĞIZINOĞLU, LEGEND OF CARIA, RUNNER CAT, BÖRTE, ÇAĞ TUFANI, KING WILLIAM, SHERMAN OAKS, MARK HOLMES, SEYİR,KEISHA ve ŞAFAKHAN isimli safkanlar kayıt yaptırdı.

ERGİN TALAY KOŞUSU (KV – 8)

1984 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi olan, Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Başkanlığı yapmış, yarış ve yetiştiriciliğimize birçok hizmetlerde bulunan, elim bir trafik kazasında kaybettiğimiz Ergin Talay adına düzenlenecek koşuya 3 yaşlı safkan İngiliz tayları katılacak. Çim pist1400 metre mesafeli koşuda 70.000 TL birincilik ikramiyesi verilecek. 11 safkanın kayıt edildiği koşuda; SİNCLAR, WOLF PRINCE, ASLANAĞZI,ÇAKILTAŞI, JUNIOR PAN, MAKEDON, SERSERİ, UNCLE MEVLÜT,WAR LEGEND, WHITE HART LANE ve YILMAZHAN isimli safkanlar bulunuyor.

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.