Ana Sayfa / At Yarışı Haberleri / 2016 Longines Uluslararası Yarış Festivaline Katılacak İsimler
at yarisi haberleri

2016 Longines Uluslararası Yarış Festivaline Katılacak İsimler

2016 Longines Uluslararası Yarış Festivaline Katılacak İsimler yavaş yavaş belli oluyor ve taksit alımları hala devam ediyor.

Uluslararası Anadolu Koşusu (G2) 2000m Kum (sentetik) pist

Festivalin ilk gününde gerçekleştirilecek olan G2 Uluslararası Anadolu Koşusu için 4’ü ülkemizden 12’si ise yurtdışından olmak üzere toplam 16 safkanın taksidi yatırıldı. Koşuda yurtiçinden GLOIN, EUPRHATES, CEMCEM ve PAYİTAHT taksit listesinde yer alırken, yurtdışından kayıt yaptıran safkanlar arasında son 4 yılda 3 kez bu koşuyu kazanma başarısı gösteren ünlü Godolphin ekürisinin safkanlarından bu yıl G3 ikinciliği bulunan PRIZE MONEY ve bir çok G1 galibiyeti bulunan aygır Farhh’ın 4 koşu galibi öz kardeşi BASEM, sentetik pistte 7 galibiyeti bulunan SOLAR DEITY, Temmuz ayında Fransa’da G3 koşu kazanan NIGHT WISH, sentetik pistte katıldığı 6 koşunun tamamında ilk ikiden düşmeyen Listed koşu galibi PERSONA GRATA ve Türk at sahibi Vefa İbrahim Aracı’nın İngiltere’de katıldığı 5 koşunun 3’ünü kazanan safkanı BAYDAR da bulunuyor.

Uluslararası IFAHR Koşusu (G2) 2100m Kum (sentetik) pist

Arap atlarına mahsus IFAHR Koşusu için bu yıl 3'ü ülkemizden, 6’sı ise yurtdışından olmak üzere 9 safkanın taksidi yatırıldı. Koşuya ülkemizden ADAAĞASI, MERİH ve GÜMBÜRGÜMBÜR’ün taksitleri yatırılırken, yurtdışından ise geçtiğimiz yılki koşunun galibi HANDASSA ve daha önce ülkemizde Malazgirt Koşusu’nu kazanma başarısı gösteren DAHESS’in 3 temsilcisi BAKIR DE FLAUZINS, EURO DAHESS MNM ve FAYROUZ AL BADR da bulunuyor.

[caption id="attachment_21670" align="alignnone" width="500"]handassa17816 Handassa[/caption]

Uluslararası İstanbul Koşusu (G3/Dişi) 1600m Çim pist

İngiliz kısraklarına mahsus İstanbul Koşusu için 6’sı yurtiçinden, 9’u ise yurtdışından olmak üzere 15 kısrağın taksidi yatırıldı. WILLPOWER, TATVAN İNCİSİ, HARD BABY, SILENT CAT ve FOULITA gibi yurtiçinden kayıt yaptıran kısrakların yanı sıra yurtdışından yoğun katılımın olduğu koşu için taksit listesinde son 2 yılda Shuruq ve Local Time ile bu koşuyu kazanan Godolphin ekürisinin G1 Falmouth Stakes üçüncüsü, Listed koşu galibi kısrağı ALWAYS SMILE ve G2 Rockfel Stakes galibi ekürisi PROMISING RUN başta olmak üzere, G3 Princess Elizabeth Stakes galibi EPSOM ICON, Listed koşu galipleri BLOND ME ve OKANA ile son 4 koşusunda 3 galibiyet elde eden DESERT HAZE gibi kısraklar bulunuyor.

 

4 Eylül Pazar

Uluslararası Malazgirt Koşusu (G1) 1600m Çim pist

Festivalin ikinci ve son gününde gerçekleştirilecek olan safkan Arap atlarına mahsus Uluslararası Malazgirt Koşusu için toplam 9 safkanın taksidi yatırıldı. Ülkemizden ULUER, GÜMBÜRGÜMBÜR ve AMANKAYA, yurtdışından ise 13 Ağustos günü İngiltere-Newbury’de katıldığı G2 koşuyu kazanan KAO KAT MHF ile geçen yılki koşunun ikincisi olup, son iki yılda G2 Uluslararası Ali Rıza Bey Koşusu’nu kazanan MOUHEEB başta olmak üzere 6 Arap atı bu yılki Malazgirt Koşusu’nun taksit listesinde yer alıyor.

Longines Uluslararası Topkapı Koşusu (G2) 1600m Çim pist

Festivalin en önemli yarışlarından olan G2 Longines Topkapı Koşusu için 4’ü ülkemizden, 12’si ise yurtdışından olmak üzere toplamda 16 safkanın taksidi yatırıldı. Bu önemli koşunun taksit listesinde ülkemizden BLAZE TO WIN, DAYIM BENİM, YILDIRIMBEY ve IMPULSIVE, yurtdışından ise İngiltere’de şampiyon tay seçilip, 2 yıldır ülkemize gelen ve geçtiğimiz yıl Topkapı Koşusu’nu kazanan TOORMORE ile yine Godolphin ekürisinden bu yılın G2 Lennox Stakes galibi DUTCH CONNECTION ve G2 Rockfel Stakes galibi PROMISING RUN başta olmak üzere, daha önce BJK’de de forma giyen eski futbolcu Markus Münch’ün Fransa’da son 2 Grup 1 koşuda tabela içerisinde yer alan G3 koşu galibi safkanı SPECTRE, İtalya ve Almanya’da katıldığı koşularda G2-G3 galibiyetleri bulunan KASPERSKY, Listed koşu galibi MISTER UNIVERSE ve İtalya’da G2 kazanan DIPLOMAT gibi isimler bulunuyor.

Uluslararası Boğaziçi Koşusu (G2) 2400m Çim pist

Festivalin bir diğer önemli koşularından G2 Boğaziçi Koşusu için bu yıl 7’si yurtiçinden, 7’si ise yurtdışından olmak üzere toplam 14 safkanın taksidi yatırıldı. Yurtiçinden BLAZE TO WIN, FLY BY ME, BAYBAŞKAN, XDRIVE, TAMBORA, BÜYÜK AĞA ve IMPULSIVE bu önemli koşu için taksit listesinde yer alırken, yurtdışından Godolphin ekürisinin G1 galibi safkanı Hawkbill’in ardında G3 ikinciliği bulunan PRIZE MONEY, katıldığı 6 koşunun 3’ünü kazanan yükselen form grafiğine sahip ekürisi MOVE UP, bu yıl İngiltere’de Listed galibiyetleri bulunan isimler FIREGLOW, ELBERETH ve STEEL OF MADRID gibi safkanların taksitleri yatırıldı.

Uluslararası Trakya Koşusu (G3) 1200m Çim pist

Bu yıl ikinci kez Uluslararası olarak düzenlenecek olan 2 yaşlı taylara mahsus Trakya Koşusu için ülkemizden 6, yurtdışından ise 15 olmak üzere toplamda 21 tayın taksitleri yatırıldı. Yurtiçinden WANETA, PERSHING, COPPERFIELD, BEDDISH, EL ASESINO ve COUNTRY EKSPRESS’in bulunduğu Trakya Koşusu’nun taksit listesinde Listed koşu galibiyeti olup, G3 koşuda üçüncülüğü bulunan GLOBAL APPLAUSE, yine Haziran ayında Listed koşu kazanan LEGENDARY LUNCH, Class 2 koşu kazanarak Maiden’a veda eden Godolphin ekürisinin taylarından BEST SOLUTION ve G2 Vintage Stakes’te az farkla tabela dışında kalan REPTON gibi başarılı taylar bulunuyor.

Tahmin ve yorumlar tamamen amatör bir anlayışla paylaşılmaktadır.
Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
Azor Ahai
Üye
Azor Ahai

Euprhates koşmaz abi geçen gün testisinin birini aldılar ameliyatla. Ne kadar boş bilgi varsa bende tutan kupon yok yarış magazincisi gibiyim :))

COMMANDANTE
Üye
COMMANDANTE

Tek ümidim waneta :)

serkan
Ziyaretçi
serkan

Çok umutsuzluk ama inşallah birinci çıkarırız
Bu

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.