Ana Sayfa / Tahminler / 3 ARALIK 2015 PERŞEMBE BURSA ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ (ErtanBEY)

3 ARALIK 2015 PERŞEMBE BURSA ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ (ErtanBEY)

1.AYAK : Çok zor bir ayak ile Başlayan Bursa altılısın da ilk ayakta risk almayı sevmeyenlere HEPSİ yapmalarını öneriyorum.Bu kadar zor bir ayak olmasına rağmen yaptığım bir kaç tespit ve takibimdeki atlara biraz değinerek fikir vermek istiyorum.Öncelikle gecen senenin başlarında çok iyi form yakalayan şampiyon Cankardeşler'in arkasında ikinciliğinden sonra Yılmabaşar arkasında dördüncülük yapmış olan ve daha sonraki yarışlarında zaman zaman başarılı sonuç alsa da başlayan start problemi nedeniyle iyi sonuçlar alamayan bugün ilk 4'e giremediği takdirde yarış hayatı sona erecek olan (8)KUTUŞBABA önceliğimde olacaktır.Sonrasında iyi hazırlandığı galoplarından belli olan ve eski günlerine dönme sinyali veren (12)TATARGÜZELİ, İstanbulda hazırlanıp gelen ve dereceli işinde 800ü 54.9 gibi harika bir derece yapan (1)DÖKERBEY ve eğer startta kalmaz ise bu gurubu rahatlıkla geçebilecek kapasitede olan (6)GÖLKIZI ön planda tuttuğum safkanlardır.

2.AYAK : Normal şartlarda son galobu ve çalışmalarıyla (1)AĞACEMAL'in kazanması normal olurdu fakat bu ayakta da bir kaç takip ettiğim atın bir araya gelmesiyle karışık oldu benim için. start aldığı ilk iki yarışta startta kalmasına rağmen fena performans sergilemeyen son yarışında tabelayı tamamlayan pazar günü 1000mt galobunda 1.09 rahat ve hatırı sayılı bir derece gösteren (10)ÖZÜMSENA , favori olarak katıldığı ilk 3 yarışından sonra bir süre geri alınan ve bu yarışa iyi hazırlanan Bilgin yavrusu (9)NORDİN ve akabinde (3)KEREMCAN ile (6)TURGAYHAN yazılınca bu ayak tamamlanır diye düşünüyorum.

3.AYAK : Bir başka zorlu yarış daha karşımızda.İstanbul'dan hazır gelen dereceli galopları ile (1)MİSS TURKEY,son rahat kazandığı yarış sonrası formunu arttıran (7)KEPEZ STORM, ikinciliği sonrası daha iyi duruma gelen eküri avantajı ile (4)STROMBELL,formunda gelişmeler olan (8)RABIOSA, son yarışlarında iyi sinyaller verip fotoda kaybeden ve her an patlama yapacak potansiyeliyle (12)YILMAYA sonrasında (2)DİLBAR, (3)SAINT TROPEZ, (6)DİLEKGÜLÜ ve son tabelasıyla sinyaller veren (5)DARE TO DREAM Beraberce değerlendirilmelidir.

4.AYAK : Son yarışında startta kalmasına rağmen rahat sayılabilecek bir yarış kazanan ve Salı günü yaptığı galoplarında çok güzel işler çıkartan (800ü 55 - 400ü 27 R.) (7)RÜYA GİBİ'nin bir aksilik olmazsa kazanmasını bekliyorum. Rakip olarak takibimde olan ve her an patlama yapabilecek 2 safkanı düşünüyorum. Çalışmalarıyla form tuttuklarının sinyalini veren (2)KOCABATUR ve (6)ÖZGÜRTAY..

5.AYAK : Takibimdeki ÇERKESBEY,YALÇINIM,ASİ KIRTAY gibi formda safkanların bir arada OLMASINA rağmen yükselen form grafiğiyle ve Salı sabahı yaptığı 800ü 55 400ü 26.9 rahat işleriyle (2)ASLANTAŞ'ın bir aksilik olmazsa kazanmasını bekliyorum.BANKOMDUR..

6.AYAK : Bu yarışa uzun galoplarla hazırlanan ve Kocaelindeki son sprintinde 600/35.9 400/24 rahat yapan ve artık kazanacak kıvama geldiğini düşündüğüm (14)RACLETTE'nin birinciliğe merhaba demesini bekliyorum.Alternatif BANKOMDUR..Tek hakkını başka ayakta kullanan arkadaşlar için (8)GRUMPY,son galobunda ayakları yere değmeyen (7)GALLOPİNG BLISS ve her an patlama yapabileceğini beklediğim İstanbul'dan harika galoplarla gelen (15)TAURIEL,(1)DANCO ve (6)KHALASAR düşünülebilir.

Bursa Altılı Tahmim

8.12.1.6.4.9.10.2.3.5.7

1.10.9.3.6

1.7.4.8.12.2.3.6.5

7   / 2.6

2

14   / 8.7.15.

BOL ŞANSLAR DİLİYORUM HEPİMİZE..

 

Hakkında ERTANBEY

1978 yılında doğup Turkiyede büyüyen at yarışını hobi olarak gören ve eğlenmek için oynayan birisiyim.Özel bir şirkette çalışıyorum.amacım bilgi ve birikimlerimi sizlerle paylaşmak.umarım karşılıklı etkileşim ile bunu sağlarız.

5 yorum

  1. Teşekkür ederim yöneticim,hepimize bol şanslar olsun..

  2. Ertan bey çok güzel kurgu olmuş düşündüğünüz atlar gelirse iyi para verir.ben Aslantaş hakkında cok emin olamadım biraz daha tatmin edici bilgi verebilme şansınız var mı?

  3. Son ayakta ki 14 benimde aklıma yatt.bu arada önce size sonra herkese bol bol şans dilerim

  4. Çetin bey merhabalar.Aslantaş çok büyük umutlarla pistte çıktı ilgilileri kendisinden çok Şeyler bekliyor,tatbiki tek atmamın tek nedeni bu değil :) annesi safigül kum pistte iyi atlar vermiş ünlü bir aygırımız ve çok kolay aşım yapılamıyor bu aygırla,dolayısıyla ÖZMUTLU,SIRKALE ve en önemlisi İLGİİLGE gibi kumda çok iyi işlere imza atmış safkanların anne kardeşi olması sebebiyle ben geleceğinden çok ümitliyim,yazımda da anlattığım gibi bu yarışına çok iyi işlerle hazırlanmış olması bakımından,pistte özellikle galobunun sonlarında çok rahat aksiyon sergilediğini öğrendikten sonra bugün bir aksilik olmaz ise kazanmasını bekliyorum.Fakat herzaman dediğim gibi biraz farklı oyun tarzımdan dolayı bazen eleştiri bazen tebrik alabiliyorum,yinede önceliği her zaman tuttuğunuz atlara vermeniz daha iyi olacaktır.bizimkisi sadece fikir vermek ve tavsiye niteliğindedir.Bu arada açıklama da yeteri kadar yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Bol şanslar diliyorum hepimize..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir